top of page
Strand op Ameland

Hotel vlakbij Holwerd – Ontspannen overnachten nabij de veerboot naar Ameland

Begin uw reis naar Ameland ontspannen

Gaat u met de veerboot naar Ameland? Maak van uw reis een ontspannen belevenis en begin uw vakantie een dag eerder. Herberg Het Rechthuis ligt op korte afstand van Holwerd, de vertrekhaven van de veerdienst naar Ameland. Zo reist u zonder haast naar de boot en begint uw vakantie uitgerust.


Na uw verblijf bent u binnen korte tijd bij de terminal in Holwerd, waar de overtocht naar Ameland vertrekt.

Een rustige uitvalsbasis vlak bij Holwerd

Veel reizigers kiezen ervoor om de avond vóór vertrek al in Friesland te overnachten. Dat voorkomt vroeg opstaan, lange autoritten en stress rondom de afvaart.



Herberg Het Rechthuis biedt:


  • Luxe kamers in een historisch rijksmonument.

  • Een rustige landelijke omgeving.

  • Gratis parkeergelegenheid.

  • Een uitgebreid ontbijt.

  • Persoonlijke gastvrijheid.


Hier begint uw vakantie al zodra u aankomt.


Holwerd: de poort naar Ameland

De Friese Waddenkust behoort tot de meest bijzondere natuurgebieden van Nederland. Hier ervaart u de rust, ruimte en het voortdurend veranderende landschap van het UNESCO Werelderfgoed Waddenzee. Eb en vloed bepalen dagelijks het ritme van de natuur, waardoor geen dag hetzelfde is. Uitgestrekte kwelders, slikvelden en dijken vormen het leefgebied van duizenden vogels en maken dit gebied geliefd bij natuurliefhebbers, fotografen en wandelaars.


Vanuit Herberg Het Rechthuis bereikt u de Waddenkust binnen korte tijd. Maak een wandeling over de zeedijk bij Holwerd, geniet van het weidse uitzicht over de Waddenzee of bezoek één van de uitkijkpunten waar u zeehonden kunt spotten en talloze vogelsoorten kunt observeren. Het gebied is bovendien een belangrijk rust- en foerageergebied voor trekvogels die jaarlijks duizenden kilometers afleggen.


Voor actieve bezoekers biedt de Waddenkust volop mogelijkheden. Verken de omgeving per fiets over de goed onderhouden dijken en landelijke wegen, maak een begeleide wadlooptocht of bezoek de haven van Holwerd, waar dagelijks de veerboten naar Ameland vertrekken. Ook een dagtocht naar één van de Waddeneilanden is eenvoudig te combineren met een verblijf in Herberg Het Rechthuis.


De Waddenkust is niet alleen een bestemming voor natuurliefhebbers. Onderweg ontdekt u karakteristieke terpdorpen, eeuwenoude kerken, monumentale boerderijen en gezellige Friese dorpen waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan. Juist deze combinatie van natuur, cultuur en historie maakt een verblijf in Noordoost-Friesland zo bijzonder.


Na een dag aan de kust keert u terug naar de rust van Herberg Het Rechthuis. Hier geniet u van de comfortabele kamers, de persoonlijke gastvrijheid en de sfeervolle ambiance van een historisch rijksmonument. Zo vormt uw bezoek aan de Waddenkust niet alleen een indrukwekkende natuurervaring, maar ook een ontspannen en compleet verblijf in één van de mooiste regio’s van Friesland.


Veerdienst naar de Waddeneilanden

Meer dan alleen een overnachting

Een verblijf bij Herberg Het Rechthuis is veel meer dan een praktische tussenstop. Vanuit de herberg ontdekt u de mooiste plekken van Noordoost-Friesland.



Combineer uw verblijf bijvoorbeeld met:


  • een bezoek aan de historische stad Dokkum;

  • een wandeling over de Friese zeedijk;

  • een bezoek aan het Lauwersmeer;

  • een fietstocht langs de Waddenkust;

  • een dagtocht naar Ameland.


Zo wordt uw reis onderdeel van uw vakantie.


Uitzicht over de Waddenzee

Ontdek de Waddenkust

De omgeving van Holwerd behoort tot het UNESCO Werelderfgoed Waddenzee. Hier vindt u uitgestrekte kwelders, bijzondere vogelgebieden en een landschap dat voortdurend verandert onder invloed van eb en vloed.

Vanuit Herberg Het Rechthuis bent u binnen korte tijd aan de kust, waar u kunt genieten van rust, natuur en weidse vergezichten.

Duingebied op Ameland

Voor wie is deze accommodatie ideaal?


Herberg Het Rechthuis is een uitstekende keuze voor:


  • reizigers naar Ameland;

  • wandelaars van het Ziltepad;

  • deelnemers aan een wadlooptocht;

  • fietsers langs de Friese Waddenkust;

  • natuurliefhebbers;

  • stellen die een weekend Friesland willen combineren met een eilandbezoek.


Waarom kiezen voor Herberg Het Rechthuis?


Dicht bij Holwerd

Binnen korte tijd bereikt u de veerhaven richting Ameland.


Historisch overnachten

Verblijf in een sfeervol 17e-eeuws rijksmonument met een rijke geschiedenis.


Persoonlijke gastvrijheid

Kleinschaligheid betekent aandacht voor iedere gast en een warm welkom.


Luxe en comfort

Geniet van stijlvolle kamers, comfortabele bedden en een uitgebreid ontbijt voordat u op reis gaat.


Veelgestelde vragen


Hoe ver ligt Herberg Het Rechthuis van Holwerd?

De herberg ligt op korte rijafstand van de veerhaven van Holwerd, waardoor u ontspannen naar de boot kunt vertrekken.


Kan ik vóór de overtocht ontbijten?

Ja. Wij serveren een uitgebreid ontbijt, zodat u de reis goed begint.


Is de accommodatie geschikt voor een meerdaags verblijf?

Absoluut. Veel gasten combineren een bezoek aan Ameland met een verblijf in Noordoost-Friesland.


Welke bezienswaardigheden liggen in de omgeving?

Vanuit de herberg bereikt u eenvoudig:

  • Dokkum

  • de Waddenkust

  • Nationaal Park Lauwersmeer

  • de Friese terpdorpen

  • diverse fiets- en wandelroutes


Aanzicht Herberg Het Rechthuis
bottom of page